jak zbudować plan gry i inwestować na rynkach kapitałowych

Trade what you see – Larry Pesavanto

Książka Trade what you see autorstwa Larrego Pesavanto to ciekawa pozycja, dla osób które chcą rozpocząć handel na rynkach finansowych.

trade what you see Moim zdaniem to znakomity wstęp do inwestowania, który oparty będzie o harmonic trading – wykorzystaniem w handlu takich formacji Gartley, Bat, Butterfly, ABCD.

Po książkę Trade what you see sięgnąłem ponieważ:

Po pierwsze ponieważ autor jest dobrym przyjacielem Roberta Minera – osoby, którą osobiście cenię jako tradera (Larry Pesavanto napisał wstęp do książki Dynamic Trading – pozycji, która śmiało mogę napisać, zrewolucjonizowała moje podejście do tradingu przy użyciu analizy technicznej).

Po drugie, chciałem się przekonać jak w codziennym inwestowaniu wykorzystuje się formacje harmoniczne – ja używam głównie korekt elliottowskich.

Po trzecie, spojrzenie na rynek z innego punktu widzenia jest ciekawym doświadczeniem, zwłaszcza że Larry Pesavanto jest również praktykiem w wykorzystaniu astrologii do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Osobiście nie jestem fanem astro-tradingu, ale poznanie sposobu interpretacji rynku zawsze może być pomocne.

Po czwarte – Trade what you see, not what you think – to zdanie oddaje sens bezemocjonalnego podejścia do inwestowania, handluj na podstawie tego co widzisz na wykresie, a nie co o tym myślisz.

Wiele wykresów i przykładów transakcji opiera się na kontrakcie terminowym na indeks SP500 – ES. Jest to jeden z najbardziej handlowanych instrumentów na świecie – tak więc znajomość setupów jakie pojawiają się w trakcie dnia sesyjnego na tym futures będzie przydatna.

Język angielski jest zrozumiały (nie ma wydania polskiego tej pozycji), więc nie będzie problemu z przyswojeniem tekstu nawet dla osoby która nie włada biegle tym językiem. Zwłaszcza, że jesteśmy informowani jak poruszać się po książce. Na początku należy zacząć od podstaw: geometrii opartej o współczynniki Fibonacciego, potem dopiero należy się zaznajomić z formacjami harmonicznymi. To pozwoli zbudować solidne podstawy wiedzy, aby w dalszej części bez problemu poznawać tajniki harmonic trading.

Każdy rozdział to spora dawka wiedzy o formacjach harmonicznych wsparta dużą ilością wykresów przedstawiających setupy: ABCD, Gartley, Butterfly. Można zobaczyć jak dokonuje się transakcji w oparciu o te formacje, tak aby móc wykorzystać i zaimplementować tą wiedzę do własnego planu inwestycyjnego.