Poziom wsparcia zatrzymał przecenę. Dolny cień świecy z Czwartku może sugerować, że popyt ponownie wchodzi do gry. Obecnie można postawić tylko pytanie, gdzie zmierza kurs. Układ falowy przypomina dobrze znaną korektę ABC, a fala C dokładnie zatrzymała się w projekcji APP=1 ruchu spadkowym fali A. Jedynie można mieć zastrzeżenia do czasu trwania fali C.
Ostatni spadek przyspieszył w mijającym tygodniu i to z punktu widzenia układu jest dobre. Niecierpliwi inwestorzy spanikowali i uciekli. Co najepsze, bliski poziom wsparcia nie zasugerował im chęci obrony. Jeżeli nie ma już krótkoterminowych niedźwiedzi, kurs powinien odzyskiwać siłę i podejść pod 1,60 PLN szybkim tempem.
Zatrzymanie kursu nie jest przypadkowe. Oprócz projekcji Fibonacciego, poziomu wsparcia, zakres spadku jest taki sam jak ten z pierwszego kwartału 2013 roku – overbalance w czystej postaci i w praktycznym ujęciu.
Prawdopodobny trend na najbliższe sesje giełdowe:
Momentum w podwójnej ramie czasowej: tygodniowy trend (8) DTOsc w trendzie wzrostowym. Dzienny trend (8) DTOsc w trendzie wzrostowym,
Struktura: spadek w postaci trzech fal, układ fal jest typowy dla korekty prostej (korekta ABC)
Docelowe Poziomy Cenowe: walor dotarł do zgrupowania Fibo typowej dla końca układu korekty ABC; Ret=0,618 dynamicznego wzrostu, ExtRet=1,272 falki b lub 2, APP=1 falki a lub 1
Czas: potencjalny punkt zwrotny dla przedziału 31.Stycznia – 1. Luty.
Podsumowanie: Potencjalna korekta ABC zatrzymana na poziomie wsparcia. Ostatni spadek jest podobny w zakresie ceny jak ten z przełomu Marca i Kwietnia 2013 – overbalance.